Ocelové pánve

Prodáváme těžké, kvalitní ocelové pánve v robustním gastro provedení. Díky těmto vlastnostem jsou naprosto ideální pro steaky nebo přípravu čínských jídel na woku. Správně vypálená ocelová pánev má nepřilnavý povrch a umožňují zdravé vaření s minimem tuku. Ocelové pánve jsou nejvhodnější pro outdoorové vaření, sami je tak testujeme a používáme. 

Pro vaření potřebujete zdroj tepla, který má dostatečný výkon, lze použít plyn a otevřený oheň, na plochá dna je vhodná i indukce. Hořák musí mít výkon alespoň 2,5-3 kW  a celkově musí mít pro vaření zejména na woku dostatek místa.  

Pánve jsou laděné na outdoor použití, letní kuchyně, kemp ale i byt s vhodným sporákem a často tento typ pánví používají muži, co rádi vaří a rádi k tomu používají vhodné nástroje, o které je baví i pečovat. Pokud chcete udělat filé z mrazáku nebo opéct starou knedlu a nechat pánev týden v dřezu, nebude ocelová pánev pro vás. O ocelovou  pánev  je nutné se dobře starat. Bezpodmínečně je ale nutné, se s manželkou dohodnout, že podobně jako na nože, tak i na pánve nebude sahat a hlavně se je nebude pokoušet je umýt. Tímto zdravíme ženy, které ovládají ocelové pánve lépe než my a omlouváme se jim, za zkratku. 

 

Vhodné použité ocelové pánve, steak v solné krustě

Steak v soli

Steak v solné krustě, zde ještě přijde horní vrstva soli a celá pánev půjde pod popel.

 


 

Jednou z předností oceli je přirozené využití přímého ohně. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení