Ocelové pánve

Prodáváme těžké, kvalitní ocelové pánve v robustním gastro provedení. Díky těmto vlastnostem jsou naprosto ideální pro steaky nebo přípravu čínských jídel na woku. Správně vypálená ocelová pánev má nepřilnavý povrch a umožňují zdravé vaření s minimem tuku. Ocelové pánve jsou nejvhodnější pro outdoorové vaření, sami je tak testujeme a používáme. 

Pro vaření potřebujete zdroj tepla, který má dostatečný výkon, lze použít plyn a otevřený oheň, na plochá dna je vhodná i indukce. Hořák musí mít výkon alespoň 2,5-3 kW  a celkově musí mít pro vaření zejména na woku dostatek místa.  

Pánve jsou laděné na outdoor použití, letní kuchyně, kemp ale i byt s vhodným sporákem a často tento typ pánví používají muži, co rádi vaří a rádi k tomu používají vhodné nástroje, o které je baví i pečovat. Pokud chcete udělat filé z mrazáku nebo opéct starou knedlu a nechat pánev týden v dřezu, nebude ocelová pánev pro vás. O ocelovou  pánev  je nutné se dobře starat. Bezpodmínečně je ale nutné, se s manželkou dohodnout, že podobně jako na nože, tak i na pánve nebude sahat a hlavně se je nebude pokoušet je umýt. Tímto zdravíme ženy, které ovládají ocelové pánve lépe než my a omlouváme se jim, za zkratku. 

 

Vhodné použité ocelové pánve, steak v solné krustě

Steak v soli

Steak v solné krustě, zde ještě přijde horní vrstva soli a celá pánev půjde pod popel.

Výroba

Pánve v naší nabídce jsou vyráběny v České republice a je to 100% ruční práce. A to práce plně manuální. Vyrábí je v druhé generaci pan Drda společně se svou ženou. 

Pánve jsou vyráběny z 1/1,3/2/4 mm ocelového hluboko tažného plechu ČSN 11 321.21 EU. Na pánvi není žádný povlak, pouze čistá ocel. Někdo říká "železo" a "železná pánev", železo je ale prvek a fyzicky "divný kámen", pánve nejsou nikdy z železa, ale z oceli (nebo něčeho úplně jiného).   

Výroba je prováděna rotačním tvářením, tedy kovotlačitelsky. Pánve se "tlačí"  využitím soustruhu, kde se plech upne, ale vlastní obrábění se dělá silou paží a celého těla. Oproti lisování je výhodou postupné tváření a tím i uklidnění materiálu, ten nemusí absorbovat ráz lisu a výrobek je konstrukčně stabilní. 

Pánve jsou nýtovány a jsou opravitelné. Nicméně konstrukce pánví vychází z požadavků gastro provozů a to i těch největších, vojenských, nemocničních apod, tedy pánve jsou konstruovány na mnoho let surového používání, v případě domácího použití asi na mnoho desetiletí. 

 

 Bod uchycení v soustruhu při vytláčení pánve

20200621-454A8592

 

Upozornění:

Tím, že se výrobek dělá 100% ručně, jsou možné drobné odchylky a nepravidelnosti. I ty nýty se osazují klasickým kladivem. 

 


 

Jednou z předností oceli je přirozené využití přímého ohně.